Originálne využitie PUR peny: polyuretánové sochy!

Polyuretánová pena je pre svoje vlastnosti populárna aj mimo oblasti stavebníctva a zatepľovania. Dá sa použiť napríklad aj v umení alebo modelárstve. Vďaka svojim vlastnostiam sa dá dobre opracovať – či už manuálne, alebo laserom. Pritom zostáva v pevnej forme a je veľmi odolná. Z PUR peny sa dajú vytvoriť busty či celé sochy, umelecké predmety aj filmové rekvizity.

Ak by ste si podobnú zábavku chceli užiť aj doma, pokojne tak môžete urobiť. Striekaná PUR pena je na slovenskom trhu dostupná, avšak na jej použitie potrebujete odborné školenie a prax.. Na úpravu polyuretánovej peny môžete použiť nožík, nožnice, šmirgeľ, ale i obyčajné orezávatko. Materiál je skutočne poddajný, no zároveň pevný. Takto upravená izolačná pena sa následne môže nastriekať, nafarbiť a pokresliť podľa vašich predstáv.

Prezrite si nasledovnú galériu výtvorov z PUR peny a nezabudnite ani na video. Ak aj vy holdujete modelovaniu z polyuretánovej peny, pošlite nám vaše práce a môžu sa objaviť sa v ďalšom blogovom príspevku.

Ukážky prác:

1

2

3

Viac príkladov nájdete na stránkach http://www.wackyarchives.com/offbeat/polyurethane-foam-sculptures.html  a http://www.steltercreativewoodworks.com/STELTER1/Foam_Sculptinx.html