PUR pena v módnom priemysle

Len ťažko hľadať odvetvie priemyslu, v ktorom by nehrala svoju úlohu aj polyuretánová pena. V nábytkárstve sa z nej vyrábajú matrace či molitan do sedačiek, v stavebníctve sa okrem zatepľovania používa napríklad vo forme montážnej peny. Automobilový priemysel využíva jej izolačné vlastnosti pri aplikácií do striech, dverí, palubných dosiek. Vo výrobe oblečenia a športových potrieb zase zastáva významnú rolu ako súčasť lyžiarskych okuliarov, topánok alebo cyklistických nohavíc. Skrátka, použitie PUR peny je skutočne všestranné.

V módnom priemysle sa využíva najmä na výrobu figurín, na ktorých módny dizajnéri skúšajú svoje výtvory.  No módny návrhár menom Adrian Wu zašiel ďalej. Vlastnosti polyuretánovej peny ho zaujali natoľko, že vo svojej kolekcii z roku 2013 na realizáciu svojich návrhov použil práve PUR penu. Jednoducho ju nastriekal na figurínu a vytvoril neopakovateľné módne kreácie.

Veď napokon, posúďte sami:

1 2 3

Jeho snahou bolo provokovať a rozprúdiť debatu medzi laickou aj odbornou verejnosťou. Myslíme, že sa mu to celkom podarilo. Aký máte názor na toto „nositeľné umenie“ vy?

Zdroj:

http://www.flare.com/fashion/adrian-wus-foam-sensations-for-spring-2013/