VIDEO: Izolácia bazénu pomocou PUR peny

Letné horúčavy sú v plnom prúde a čo má nohy, hľadá útočisko v tieni. Alebo ešte lepšie – v chladnej vode bazéna. Ak disponujete záhradným bazénom aj by, určite vás teraz potešíme. Vďaka PUR pene môžete ušetriť energie na výhrev vody.

Využitie PUR peny ako izolačného materiálu je naozaj široké. Možno ňou zatepliť steny, podkrovné priestory, mraziace boxy, drevené stavby a tiež bazény či nádrže. Aplikácia je rýchla a výsledok stojí za to. Polyuretánová pena má totiž veľmi dobré teploizolačné vlastnosti.

Takto zateplené objekty a priestory si počas zimy dlhšie udržiavajú teplo a v lete sa pomalšie ochladia. Vďaka tomu je možné ušetriť finančné prostriedky. Pozrite sa, ako tepelná izolácia bazéna za pomoci PUR peny prebieha.

Pri bazénoch a PUR pene ešte chvíľu ostaneme. Možno sa aj vám už stalo, že detský bazén, v ktorom šantili vaši najmenší, ich bláznenie nevydržal a vznikla v ňom diera. Nemusíte kupovať nový bazénik, PUR pena ponúka riešenie aj tohto problému. Miesto vzduchu doň skrátka nastriekajte penovú izoláciu. Postupne sa dostane do vnútra bazéna, zaplní dieru a vaše ratolesti sa tak budú môcť tešiť z nekonečnej vodnej zábavy.

Ako toto originálne plátanie dier vyzerá v praxi, si pozrite v tomto videu: