Čo je striekaná PUR izolácia?

 • Striekaná izolácia sa realizuje pomocou Pur peny, ktorá vzniká reakciou dvoch tekutých zložiek, ktoré sa skladujú v sudoch. Pomocou vyhrievaných hadíc a striekacej pištole sa miešajú a nanášajú na stavebný podklad. Okamžite reagujú a za 20 sekúnd pena dozrieva do finálnej podoby. Striekané izolácie zabezpečujú dokonalé priľnutie a vyplnenie všetkých medzier a nedostatkov stavby. Vlastnosti striekanej izolácie sú jedinečné. Penu delíme podľa objemovej hustoty, ktorá určuje jej využitie:

  Mäkká pena (interiérová)

  Striekaná mäkká PUR izolácia pre interiér má otvorenú bunkovú štruktúru, takže dobre prenáša prípadnú vzdušnú vlhkosť. Je určená prevažne do interiérov, ako sú stropy rodinných domov a výrobných hál, zateplenie podkrovia, drevených konštrukcií, ale aj podláh.

  Tvrdá pena (exteriérová)

  Tvrdá pena má zatvorenú bunkovú štruktúru a je určená hlavne do exteriéru na izoláciu základov, rezervoárov vody, potrubia alebo chladiarenských sústav. Pur izolácia sa použí aj na izoláciu striech, keďže neprepúšťa vodu a je odolná voči vysokým tlakom.

 • P1020603

 • Ak si nie ste istý, ktorá striekaná izolácia je pre vás vhodná, neváhajte nás kontaktovať

 • Kontaktovať